АНКАРА (QHA) -

Позиція адміністрації Дональда Трампа викликає схвалення офіційної Анкари, зазначив президент Реджеп Таїп Ердоган в інтерв'ю телеканалу CNN.

— Туреччина і США — стратегічні партнери, які тісно взаємодіють у рамках НАТО. Сподіваюся, що незабаром трапиться нагода особистої зустрічі з главою Білого дому, — сказав Ердоган.

Глава Турецької держави привернув увагу до своєї останньої телефонної розмови з Дональдом Трампом, під час якої була порушена і тема Сирії.

— Ми неодноразово підкреслювали, що використовувати одне терористичне угрупування в боротьбі з іншим неприпустимо і небезпечно. Перемога над терористами ІДІЛ можлива без особливих зусиль спільними кроками Туреччини і Міжнародної коаліції на чолі зі США, — вважає президент.

Коментуючи підсумки конституційного референдуму в Туреччині, Ердоган провів паралелі між підсумками голосування 16 квітня і футбольним матчем, зазначивши, що «відрив в один або п'ять м'ячів — другорядний». Президент спростував твердження про те, що нові реформи стали кроком до диктатури.

— Там, де існує диктатура, немає потреби в президентській системі... У нас є виборча урна — демократія отримує свою владу від народу. Це те, що ми називаємо національною волею, — сказав він.

Щодо критичних оцінок референдуму низкою міжнародних спостерігачів президент Туреччини нагадав, що режим надзвичайного стану також діє, наприклад, у Франції, де на цьому тижні пройдуть вибори.

— На відміну від Туреччини, де режим надзвичайного стану продовжується з періодичністю в три місяці, у Франції надзвичайний стан триває півтора року. Однак ніхто на Заході про це не згадує, — зауважив Ердоган.

За його словами, сприймати підсумки референдуму як показник поляризації турецького суспільства — абсурдно. Така позиція не має нічого спільного з поняттям демократії.

Далі президент обрушився з критикою на Європейський Союз.

— Яку з країн змушували 54 роки чекати прийняття до складу ЄС? Туреччина до сьогоднішнього дня робила все можливе для приведення національного законодавства у відповідність з нормами Євросоюзу. У відповідь ми зіткнулися з упередженістю — ЄС не виконує своїх зобов'язань, — констатував Ердоган.

Президент Туреччини не виключив, що рішення про подальший розвиток діалогу з ЄС також буде прийняте на загальнонародному референдумі.

ФОТО: CNN

QHA