АНКАРА (QHA) -

Президент Реджеп Таїп Ердоган розкритикував позицію спостерігачів ОБСЄ, що стежили за ходом конституційного референдуму в Туреччині 16 квітня.

В інтерв'ю телеканалу A News Ердоган зазначив, що до числа спостерігачів від Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ входили датський парламентар, який раніше виступав перед натовпом прихильників курдських терористів PKK (заборонена Робітнича партія Курдистану) та член Бундестагу, відомий відкритою підтримкою противників прийняття поправок до Основного закону Туреччини.

— Спостерігачі ОБСЄ зобов'язані бути неупередженими, оскільки в результаті необхідно готувати об'єктивний звіт з виборів. Вони не мають права ставати частиною механізму пропаганди політичних сил або терористів... Як аргументують представники ОБСЄ свої дії у відповідь на документи, надані турецькою стороною? Безумовно, це ставить під сумнів об'єктивність і незалежність міжнародної організації, наголосив президент, висловивши жаль у зв'язку із діями членів місії спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ.

За словами глави Туреччини, довіра до ОБСЄ похитнулася, оскільки організація порушує власні зобов'язання.

Як повідомляло QHA, Міжнародні спостерігачі від ОБСЄ, які моніторили процес голосування на референдумі щодо розширення президентських повноважень у Туреччині, вважають, що деякі процедури не відповідали міжнародним стандартам.

Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся сьомий в історії країни референдум, на якому громадяни голосували за або проти внесення 18 поправок до конституції. Згідно з неофіційними даними Вищої виборчої ради Туреччини, за конституційні реформи проголосувало 51,41%, проти — 48,59% виборців.

ФОТО: інтернет

QHA