НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, виступаючи на 71-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, присоромив людство за байдужість до багатьох конфліктів і проблем у світі.

Щоб майбутні покоління могли відчути спокій і безпеку, всім країнам варто зараз робити кроки з врегулювання конфліктів у світі:

— У регіоні продовжують діяти такі терористичні організації, як ІДІЛ, «Джабхат ан-Нусра» та PYD (курдські терористи у Сирії, ред.). Також зберігається небезпека того, що конфлікти на Кавказі перейдуть у «гарячу» фазу. Крім того, не вирішено проблеми у Ємені та Україні. У той же час жителі багатьох країн страждають від голоду, хвороб і злиднів. Людству має бути соромно за це, наголосив Ердоган.

Однією з причин породження нових конфліктів і посилення старих, на думку турецького лідера, є відсутність реформ у Раді безпеки ООН. Суть проблеми в тому, що в Радбезі лише 5 країн — постійних членів. Але організація має представляти всю світову спільноту:

— Ми пропонуємо, щоб усі 20 країн, що беруть участь у діяльності Ради безпеки ООН, вважалися постійними членами Радбезу. Ротація може проходити кожні два роки. Лише таким чином можна забезпечити справедливість, наголосив президент Туреччини.

Нагадаємо, 14 вересня розпочала роботу 71-а сесія Генеральної Асамблеї ООН у штаб-квартирі всесвітньої організації у Нью-Йорку.

ФОТО: інтернет

QHA