АНКАРА -

Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган провів телефонні переговори з державним радником і міністром закордонних справ М'янми Аун Сан Су Чжи. Про це повідомила прес-служба апарату турецького президента.

Реджеп Таїп Ердоган у розмові акцентував увагу на тому, що весь світ, а особливо мусульманські держави глибоко стурбовані порушенням прав народу рохінджа у провінції Аракан. Туреччина виступає із засудженням тероризму в будь-якій формі, а також засуджує всі операції проти цивільного населення у М'янмі.

Крім того, співрозмовники обговорили питання доставки гуманітарної допомоги та врегулювання кризи у М'янмі.

Нагадаємо, найбільша хвиля насильства після 2012 року у М'янмі почалася 25 серпня з нападу Армії порятунку рохінджа Аракана на кілька поліцейських дільниць і військову базу уряду у відповідь на насильство з боку буддистських добровольців і війська, яке їх підтримує.

Репресії щодо мусульман рохінджа в рамках так званої антитерористичної операції проводяться під керівництвом лауреата Нобелівської премії миру Аунг Сан Суу Куї — багаторічної дисидентки і борця за демократичні зміни у М'янмі, допущеної до влади військовими минулого року. Уряд М'янми ігнорує всі попередження і заклики ООН.

ФОТО: інтернет

QHA