СТАМБУЛ -

Громадяни Туреччини у Нідерландах зруйнують антитурецькі плани влади цієї країни, заявив президент Реджеп Таїп Ердоган на мітингу в Стамбулі.

Коментуючи рішення уряду Нідерландів про скасування дозволу на посадку літака глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу, президент попередив, що це матиме зворотний ефект.

— Після конституційного референдуму 16 квітня Туреччина прийме відповідні заходи. Анкара вміє бути терплячою, — підкреслив президент Туреччини. — Подивимося, як після цього ваші літаки будуть приземлятися в Туреччині. Звичайно, я маю на увазі дипломатичну сферу, а не поїздки пересічних громадян. Це окреме питання, що вимагає розгляду, — пояснив президент.

За словами Ердогана, влада Нідерландів не інформована ні про політику, ні про дипломатію.

— Вони настільки ж боязкі, як боягузливі. Всі ці рішення — залишки нацизму і фашизму, — підкреслив глава Турецької Республіки.

Нагадаємо, влада Нідерландів вчора скасувала дозвіл на посадку літака глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу. В Амстердамі обґрунтували таке рішення «заходами громадської безпеки» і «безпеки».

У знак протесту проти скасування владою Нідерландів низки заходів турецької діаспори Чавушоглу планував виступити увечері 11 березня у дворі генконсульства Туреччини в Роттердамі.

ФОТО і джерело: АА

QHA