АНКАРА (QHA) -

Мова погроз не принесе нікому користі, заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, коментуючи погрози керівництва США про введення санкції щодо Анкари у разі відмови від звільнення пастора Ендрю Бронсона, обвинуваченого у шпигунстві й пособництві терористам.

Ердоган відкинув твердження американської сторони про тиск на релігійні меншини Туреччини. Він зазначив, що погрози, які озвучуються представниками США на адресу Анкари, засновані на ідеології сіонізму і євангелізму, що істинно неприпустимо.

— Мова погроз не принесе нікому користі. До сьогодні Анкара і Вашингтон розвивали успішне партнерство у рамках НАТО. Турецькі й американські військові боролися пліч-о-пліч ще у період Корейської війни, — нагадав турецький лідер.

Ердоган зазначив, що США не мають погрожувати Туреччині, так як Анкара не змінить своєї позиції.

— Думаю, що американська сторона добре поінформована про цю позицію Туреччини, — сказав він.

Американський пастор Ендрю Бронсон, заарештований в Туреччині за звинуваченням у шпигунстві й пособництві терористам Фетхуллаха Ґюлена та PKK, переведений під домашній арешт. Суд міста Ізмір взяв до уваги клопотання адвоката про «стан здоров'я» громадянина США, якому загрожує до 35 років тюремного ув'язнення.

Вашингтон вимагає від влади Туреччини звільнення Бронсона. У свою чергу, Анкара бажає екстрадиції проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який проживає у США, проте американська влада не видає його Туреччині.

Раніше Туреччина відкликала посла зі США. Зроблено це було з метою проведення консультацій у зв'язку із напруженістю на Близькому Сході, яка виникла у зв'язку з перенесенням американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму. Незабаром посол Сердар Килич повернувся до Вашингтона.

Джерело: АА

QHA