АНКАРА (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган попросив лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва передати йому список українських політичних в'язнів у російських в'язницях.

Як повідомив Джемілєв, турецький лідер пообіцяв поговорити з президентом РФ з їхнього приводу.

— Під час останніх зустрічей, а це було 12 липня, ми разом з Порошенком були на відкритті Трансанатолійської газової системи, і в нас знову відбулася зустріч з Ердоганом. Я йому сказав, що зараз в російських в'язницях понад 70 наших політв'язнів. Зробіть, домовтеся з Путіним про їхнє звільнення! Він сказав: звичайно, ми робитимемо якісь заходи, але ви назвіть хоча б декілька імен. Я назвав Сенцова, Кольченка.

Декілька днів тому в МЗС Туреччини попросили у лідера кримськотатарського народу повний список політв'язнів.

— Я думаю, що все одно вони говоритимуть з Путіним. Але наскільки ця розмова виявиться продуктивною? Я ще запитував: чи є у вас там «у заначці» російські терористи, щоб обміняти? Хоча, з моєї точки зору, це взагалі-то аморально — міняти абсолютно невинних людей, патріотів своєї країни на терористів, на людей, у яких руки по лікоть в крові.

Нагадаємо, завдяки турецькому президенту в жовтні 2017 року звільнили і видали Туреччині заступників голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, яких незаконно утримувала російська влада.

Турецькій службі QHA у посольстві України в Туреччині повідомили, що російська сторона намагається використовувати питання українських політв'язнів, щоб розхитати ситуацію всередині України. У диппредставництві відзначили, що Москва не поспішає відповідати на ініціативи щодо обміну російських громадян на українських політв'язнів.

Джерело: Крым.Реалии

QHA