АНКАРА (QHA) -

Ердоган є одним із засновників ПСР, але в серпні 2014 року вийшов з неї після обрання на пост президента країни. Згідно з прийнятими на референдумі конституційними поправками, президент може не залишати лави своєї політичної партії, як це було передбачене раніше. За результатами проведеного 16 квітня в Туреччині конституційного референдуму, турецькі виборці схвалили перехід республіки до президентської системи правління.

Виступаючи на з'їзді партії, Ердоган знову піддав критиці подвійні стандарти, які проявляють політики і чиновники Європейського Союзу відносно до Туреччини та її народу.

— Анкара не терпітиме лукаву політику Євросоюзу, який проявляє неповагу до Туреччини та її народу. Або Євросоюз виконає свої обіцянки і схвалить лібералізацію візового режиму з Туреччиною, направить обіцяні кошти на підтримку біженців і ліквідує перешкоди на переговорах щодо вступу нашої країни до ЄС, або кожен піде своїм шляхом, — заявив Ердоган.

За його словами, Туреччина, незважаючи ні на що, хотіла б зближення з Євросоюзом.

— Але останнє слово за ЄС, — додав турецький лідер.

Раніше Ердоган заявив, що Анкара перегляне свою позицію щодо вступу до ЄС, якщо не буде позитивних зрушень у цьому питанні, а також якщо збережеться нинішня ворожа налаштованість деяких країн-членів союзу.

Нагадаємо, що Угода про асоціацію між ЄС (раніше ЄЕС) і Туреччиною була підписана ще в далекому  1963 році. Заявку на членство у Євросоюзі Анкара подала в 1987 році. Переговори про вступ Туреччини до ЄС, які розпочалися тільки в 2005 році, неодноразово ускладнювалися розбіжностями, які приводили до їх припинення. На даний момент відкриті 16 із 35 глав переговорного досьє про вступ Туреччини до ЄС. У березні 2016 року лідери країн-членів ЄС погодилися активізувати переговори в обмін на згоду Анкари сприяти скороченню припливу мігрантів у ЄС через її територію.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, виступаючи на форумі своїх політичних однодумців, заявив, що в даний момент вважає неможливим скасувати режим надзвичайного стану в країні. Політик навів у приклад Францію, влада якої при появі загрози безпеки через «15-20 терористів» ввела режим надзвичайного стану на півроку.

— У нас же намагалися повалити уряд, ми втратили 239 осіб, 2193 постраждали. Як можете ви просити зняти режим надзвичайного стану? — здивувався Ердоган.

Президент Туреччини підкреслив, що «режим знятий не буде» до моменту відновлення безпеки і спокою в Туреччині.

Раніше в пресі повідомлялося, що для підтримки роботи форуму правлячої «Партії справедливості та розвитку» (AKP) до Анкари прибули близько ста тисяч прихильників партії з кожної 81 провінції Туреччини, для чого знадобилося понад півтори тисячі автобусів.

ФОТО: інтернет

QHA