КИЇВ (QHA) -

В Адміністрації президента у Києві відбулася офіційна церемонія зустрічі президента України Петра Порошенка із президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом, передає кореспондент QHA.

Церемонію зустрічі довелося перенести майже на дві години у зв'язку із затримкою турецького президента.

Разом з ним в Україну прибула його дружина Еміне Ердоган.

Повідомляється, що у президентській делегації також присутні віце-прем'єр Фікрі Ишік, глава Генштабу Хулуси Акар, міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу, міністри оборони, енергетики та природних ресурсів, економіки, будівництва, транспорту і комунікації, сільського господарства і промисловості, а також міністр з справах Євросоюзу Омер Челік.

В офіційній церемонії зустрічі турецького президента взяли участь і українські міністри, зокрема інфраструктури, освіти та закордонних справ України, а також лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Після переговорів запланована спільна заява президентів України і Туреччини для представників ЗМІ. Однією з головних тем обговорення буде кримське питання і становище кримських татар в окупованому Криму.

Ердоган також проведе зустрічі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Після візиту в Україну турецька делегація попрямує до Сербії.

Раніше QHA повідомляло, що 9 жовтня запланований візит президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана. В рамках візиту відбудеться шосте засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною під співголовуванням Порошенка та Ердогана. Сторони обговорять шляхи поглиблення двосторонньої взаємодії на всіх стратегічних напрямках, а також питання міжнародної та регіональної безпеки.

Попередня зустріч Ердогана з Порошенком відбулася 21 вересня на полях Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку (США), де вони обговорили підготовку до шостого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною. Раніше був візит Порошенка до Туреччини у березні 2016 року, а Ердогана в Україну — у березні 2015 року.

У березні 2017 року в Анкарі відбулася офіційна церемонія зустрічі прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, який прибув до Туреччини з дводенним візитом. В ході візиту в Анкару Гройсман обговорив з владою Туреччини можливості багатосторонньої співпраці між двома країнами, зокрема у сфері економіки і торгівлі. Крім цього, відбувся обмін думками з питань, що стосуються ситуації на сході України і становища кримських татар.

Нагадаємо, 26 вересня в Анкарі відбулася зустріч представників Генерального центру Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині з Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, лідером кримськотатарського народу, Уповноваженим Президента України у справах кримських татар Мустафою Джемілєвим та прокурором Автономної Республіки Крим Гюндузом Мамедовим. Під час зустрічі політики обговорили питання порушення прав людини в окупованому країною-агресором Криму, анексію півострова та перевезення нелегальних товарів з Туреччини в Україну.

QHA