ВАТИКАН (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган прибув з офіційним візитом до Ватикану, де провів зустріч з главою Римсько-католицької церкви Папою Римським Франциском.

Зустріч у форматі "один на один" у Ватикані тривала одну годину.

Понтифік зустрів главу Турецької держави біля входу до бібліотеки Апостольського палацу. Ердоган і Папа Римський обмінялися рукостисканнями і сфотографувалися на пам'ять.

Джерела в Адміністрації президента Туреччини повідомили, що під час зустрічі Ердогана і Папи Римського було наголошено на важливості відмови США від реалізації рішень щодо Єрусалиму і відзначено наявність негативних наслідків політики Вашингтона.

Також під час розмови вказано на необхідність збереження статусу Єрусалиму відповідно до резолюцій ООН і норм міжнародного права.

Відбувся обмін думками з питань спільної боротьби над проявами ксенофобії та ісламофобії, була підкреслена неприпустимість пов'язувати релігію з тероризмом. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган зустрівся з держсекретарем Ватикану кардиналом П'єтро Пароліном.

Після візиту до Ватикану Ердоган зустрінеться за робочим обідом з президентом Італії Серджо Маттареллою.

Потім президент Туреччини зустрінеться з прем'єром Італії Паоло Джентілоні, а ввечері у глави Турецької держави запланована ділова вечеря з італійськими підприємцями.

Раніше Папа Римський Франциск заявляв, що світ знаходиться на межі ядерної війни.

Нагадаємо, раніше Франциск у своєму традиційному різдвяному посланні "До міста і до світу" молився за мир для України.

Понтифік назвав українців дітьми Ісуса, які страждають від насильства.

Джерело: Анадолу

QHA