НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

 

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що у Раді Безпеки ООН не має бути поділу на постійних і тимчасових членів. Про це Ердоган заявив у Нью-Йорку, куди він прибув для участі в засіданні ООН.

Очільник Туреччини зазначив, що долю 194-х країн світу не можуть вирішувати п'ять держав.

— У Раді Безпеки не має бути поділу на постійних і тимчасових членів. Долю 194-х країн світу не можуть вирішувати п'ять держав. ООН наразі не ухвалює справедливі рішення. Ізраїль, наприклад, не прислуховується до резолюцій організації.

Турецький лідер запропонував збільшити кількість членів Ради Безпеки ООН до кількості країн світу.

— Нехай будуть 20 постійних членів. З кожного континенту, країн з різними віросповіданнями. У такому разі буде справедливість.

Ердоган також відзначив нездатність Радбезу ООН вирішувати існуючі конфлікти, зокрема, сирійську кризу.

Відзначимо, Рада Безпеки ООН складається з п'яти постійних членів - США, РФ, Великобританія, Франція і Китай, а також 10 непостійних. Останні обираються на Генасамблеї, п'ятеро з них змінюються щороку.

 

Раніше повідомлялося, що 16 березня учасники Радбезу ООН висловили підтримку територіальній цілісності України, а також відзначили незаконні дії РФ в Криму.

15 квітня Рада Безпеки ООН на екстреному засіданні, скликаному з ініціативи Росії, відхилила резолюцію РФ про засудження ударів США та їхніх союзників по Сирії. За проект проголосували три країни, включаючи Росію. Проти — вісім країн, ще чотири утрималися від голосування.

 

Джерело: Hürriyet

QHA