НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та лідер України Петро Порошенко провели особисту зустріч у рамках 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка проходить у Нью-Йорку, повідомляється на офіційному сайті українського президента. У складі української делегації також був і Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу та Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

Одним з важливих питань обговорення лідерів стало виконання домовленостей, досягнутих у рамках п'ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною. Зокрема щодо лібералізації торгівлі.

Турецька і українська сторони відзначили інтенсивність двостороннього порядку денного і висловили прагнення до подальшого поглиблення стратегічного партнерства.

Реджеп Таїп Ердоган знову переконав українського гаранта в тому, що Республіка все так само продовжить підтримувати Україну в питаннях територіальної цілісності та відновлення суверенітету держави. Також турецький лідер наголосив, що нормалізація відносин із Росією жодним чином не позначиться на принциповій позиції Туреччини щодо засудження порушення прав кримських татар у Криму та незаконної анексії півострова.

Читайте на QHA: Клімкін та Чавушоглу обговорили становище кримських татар

Петро Порошенко, у свою чергу, висунув пропозицію про те, щоб турецькі компанії приєдналися до приватизації українських підприємств. У найближчому майбутньому варто очікувати проведення робочої зустрічі між Україною та Туреччиною у сфері енергетики.

ФОТО: інтернет-представництво президента України

QHA