СТАМБУЛ (QHA) -

Туреччина не залишить без відповіді подвійні стандарти Заходу, якщо мова йде про життя мусульман, заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган на Всесвітньому саміті мусульманських меншин, який стартував у Стамбулі.

Ердоган зазначив, що подвійні стандарти у своїй політиці використовують саме західні країни, і звинуватив їх у жадібності і байдужості до долі Палестини, Сирії та інших мусульманських країн.

— Усі ми стали свідками того, що може зробити Захід, яку плутанину може створити, коли справа стосується його власних інтересів. Наприклад, коли мова йде про нафту, золото і алмази, ці країни ведуть себе як акули, що припливають на запах крові. У той же час ми прекрасно знаємо, як ті ж країни ігнорують кровопролиття у Палестині, геноцид у Аракані, загибель сотень тисяч невинних людей в сусідній Сирії, — заявив він.

Ердоган звинуватив західні країни у тому, що вони, прагнучи захистити свою ідеологію і свій спосіб життя, вдаються до антиісламізму і використовують терористів у якості інструменту для очорнення ісламу.

— У цьому випадку мова йде про терористів, поява яких є спеціальним проектом, — сказав він.

За словами президента Туреччини, на тлі погіршення ситуації, на мусульман лягає певна відповідальність.

— Ми категорично не можемо мовчати у відповідь на нападки. Мусульмани можуть жити у світі з представниками інших релігій, і у них не було з цим проблем протягом усієї історії, — зазначив Ердоган.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим закликав Брюссель визначитися з приводу членства Туреччини у ЄС.

QHA