МАДРИД (QHA) -

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що уряд країни прийняв рішення про розпуск парламенту Каталонії.

Рахой заявив, що мова йде не про призупинення самоврядування Каталонії, а про «якнайшвидше повернення до нормальності, яка починається з закону і повертає закон каталонцям».

— Я розпустив парламент Каталонії, і 21 грудня у цій громаді відбудуться вибори, сказав він.

За словами Рахоя, згідно зі статтею 155 Конституції Іспанії, члени Женералітата Каталонії усунені зі своїх посад.

До цього прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що уряд країни прийняв рішення про припинення повноважень глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона та його уряду.

Нагадаємо, парламент Каталонії на засіданні 27 жовтня проголосував за резолюцію про проголошення незалежності автономії від Іспанії. Голосування проходило таємно. Депутати від опозиційних фракцій залишили залу перед початком голосування, назвавши його незаконним.

В уряді Іспанії заявили, що звернуться до Конституційного суду з метою оскарження декларації про незалежність Каталонії.

В той же день, 27 жовтня, сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка передбачає введення прямого управління у Каталонії.

Нагадаємо, 27 жовтня регіональний парламент Каталонії оголосив про одностороннє відділення автономії від Іспанії.

Законодавці автономії посилаются при цьому на результати референдуму, що відбувся 1 жовтня, в ході якого, згідно з офіційними даними каталонської влади, на підтримку незалежності висловилися понад 90% учасників голосування. Однак активність на референдумі становила лише 43%.

У свою чергу Сенат Іспанії 27 жовтня проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка передбачає введення прямого управління у Каталонії.

Активація статті 155 Конституції Іспанії дає уряду повноваження «вживати всіх необхідних заходів для примусу» регіону в умовах кризи.

Уряд Іспанії заявляє, що референдум, який відбувся 1 жовтня, незаконний, оскільки Конституційний суд Іспанії визнав закон про референдум у Каталонії, прийнятий каталонською владою 6 вересня, недійсним.

Каталонська влада раніше заявила, що не виконуватиме наказів іспанського уряду, якщо Мадрид перейде до посилення контролю над регіоном.

QHA повідомляло, що за проголошення незалежності Каталонії проголосувало 70 депутатів зі 135.

Джерело: Elpais.com

QHA