КИЇВ (QHA) -

 

Скаргу на вирок Роману Сущенку в Європейському суді з прав людини можуть розглянути за 5–6 років.

Про це заявив на прес-конференції 5 жовтня представник Романа Сущенка у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), російський юрист Марк Фейгін.

— Там (у регламенті ЄСПЛ — ред.) є стаття 40 "пріоритетний порядок розгляду скарг". У нас є шість місяців для подачі скарги на вирок. Звичайно, є стаття 6 Європейської Конвенції про захист прав людини, яка стосується порушень незалежності суду, а також інші статті, які ми плануємо використовувати. Перспектива розгляду скарги — 56 років, — повідомив Фейгін.

За його словами, захист Сущенка у процесі подачі скарги співпрацюватиме з Україною.

— Скаргу ми подамо, але маємо узгодити її з діями української влади. Це стосується Міністерства юстиції, яке подало відповідну скаргу до ЄСПЛ щодо 70 українських політв'язнів через порушення їхіх прав у частині Європейської конвенції про захист прав людини.

 

Нагадаємо, Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Романа Сущенка. Марк Фейгін заявив, що Роман Сущенко готовий написати прохання щодо помилування президенту РФ Володимиру Путіну, якщо Москва і Київ домовляться про його обмін.

QHA