МОСКВА (QHA) -

Марка Фейгіна позбавили статусу адвоката через пости у соціальних мережах, однак він має намір оскаржити таке рішення в суді. Про це написав сам адвокат на своїй сторінці у Facebook.

— 24 квітня 2018 року Рада Адвокатської палати міста Москви ухвалила рішення про припинення мого статусу адвоката з підстав, які не можна визнати ні правовими, ні обгрунтованими, ні справедливими. Мабуть, вперше в історії російської адвокатури позбавляють професії за висловлення думки у соціальних мережах, — зазначив він.

За його словами, три повідомлення, зроблені у мережі Тwitter в липні 2017 року, стали приводом «для застосування найсуворішої міри дисциплінарного покарання». Фейгін також зазначив, що Палата проігнорувала положення п.5 ст.18 КПЕА, яка виключала покарання за 6 місяців після протиправної дії.

— В черговий раз з'явився привід переконатися, що Правила поведінки адвокатів у інформаційно-телекомунікаційній мережі «Інтернет» прийняті лише для позбавлення від небажаних: діють вибірково, відмінно підходять для зведення особистих рахунків і політичного переслідування. Порадившись з колегами, я все ж вирішив звернутися до суду за оскарженням рішення Адвокатської палати міста Москви, яка позбавила мене адвокатського статусу. У зв'язку із цим, я розраховую на допомогу і підтримку колег-адвокатів, — зазначив він.

Раніше повідомлялося, що до Адвокатської палати Москви надійшла скарга на Марка Фейгіна. Адвокат переконаний, що людина, яка намагається таким чином усунути його від професійної діяльності, є агентом Кремля. Скаргу на адвоката написав відомий блогер Анатолій Шарій.

QHA