КИЇВ (QHA) -

 

У Об'єднавчому Соборі православних церков в Україні візьмуть участь понад 60 вищих духовних чинів.

Про це на брифінгу 26 жовтня повідомив предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет, передає кореспондент QHA.

— Наступний крок — це скликання Архієрейського собору, який складатиметься з трьох церков: Київського патріархату — це понад 40 єпископів, Автокефальної церкви — 12 єпископів, і кажуть, що мінімум 10 єпископів Московського патріархату. З цих понад 60 єпископів буде скликаний собор, на якому зафіксують об'єднання усіх трьох церков в одну Українську православну церкву. Ті православні — духовенство та віруючі, які не захочуть бути в УПЦ, мають називатися Російською православною церквою в Україні. Це перше питання, яке розглянуть на Соборі.

Окрім того, планують затвердити статут нової церкви і обрати її голову.

— Є статут Київського патріархату та автокефальної церкви, але це буде статут загальноукраїнський, який узгодять з українськими законами. Він також має відображати сутність православної церкви, тобто, її структуру, положення і можливості, — повідомив Філарет.

За його словами, поки невідомо, коли скличуть Собор — дату має визначити Вселенський патріарх Варфоломій. Однак Філарет сподівається, що це відбудеться найближчим часом.

— Віруючі матимуть вільний вибір: або Українська церква, або Російська церква в Україні. Ніякого насильства не буде.

 

Нагадаємо, 9 жовтня синод Вселенського патріархату зняв анафему з голів Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви Філарета і Макарія, а також підтвердив, що Україна отримає томос про автокефалію після того, як православні України об'єднаються в єдину церкву.

QHA