СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В анексованому Криму порушили дві кримінальні справи проти кримського татарина Ріната Параламова, якого у вересні 2017 року катували струмом люди в масках, повідомив адвокат Параламова Еміль Курбедінов, передає у Facebook "Правозахисний рух Криму".

За словами адвоката, кримінальні справи порушено за двома статтями про незаконний обіг вибухових речовин і боєприпасів.

Курбедінов додав, що так звана "військова прокуратура" Криму відмовилася порушити кримінальну справу проти співробітників ФСБ, які раніше проводили обшук у Ріната Параламова і катували його.

— Буквально вчора я дізнався, що військова прокуратура відмовила у порушенні кримінальної справи проти співробітників ФСБ, які проводили обшук у Ріната Параламова, а потім відвезли його з мішком на голові й катували. Однак проти Ріната порушили дві кримінальні справи за статтями про незаконний обіг вибухових речовин, боєприпасів, — зазначив Курбедінов.

Юрист Ліля Гемеджі додала, що кримські юристи збирають документи, щоб передати справу Параламова та інших викрадених кримчан до міжнародних інстанцій, зокрема — спецдоповідачу ООН з тортур.

— Нещодавно ми говорили зі спецдоповідачем ООН про тортури, яким піддаються в Криму затримані й ті, кого відвезли з будинку після обшуку в невідомому напрямку. Детально розповіли про справу Ріната Параламова і Решата Аметова. Найближчим часом ми надамо спеціальне звернення спецдоповідачу, щоб він міг висунути претензії Російській Федерації, — розповіла Ліля Гемеджі.

Відзначимо, прокуратура Автономної Республіки Крим опублікувала фотороботи осіб, причетних до тортур громадянина України Ріната Параламова.

Нагадаємо, 31-річний кримський татарин Рінат Параламов, після викрадення і тортур співробітниками російського ФСБ, розповів подробиці цього інциденту.

За його словами, силовики, які прийшли рано вранці у його будинок, не мали юридичних підстав на його арешт і обшук. Йому було пред'явлено постанову на огляд. Незважаючи на це, під час несанкціонованого обшуку з будинку вилучили техніку і релігійну книгу-молитовник. Також силовиками було складено протокол, а самого Параламова попросили проїхати до місцевого відділку поліції. Після цього кримського татарина відвезли у невідомому напрямку, надівши на голову мішок. Після цих подій Параламов разом із сім'єю переїхав на материкову Україну.

QHA