КИЇВ (QHA) -

У директиві ФСБ РФ у Республіці Крим і місті Севастополі, а також в листі, адресованому російськими спецслужбами на ім'я незаконно обраного голови Ради міністрів АРК Аксенова, даються рекомендації для залякування кримськотатарського народу і дискредитації Меджлісу. Ці документи презентував під час зустрічі членів Меджлісу кримськотатарського народу з представниками іноземних дипмісій і міжнародних організацій лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Копії документів знаходяться у розпорядженні QHA.

Так, документи датовані 28 квітня 2015 року. У них йдеться про "проведення фільтраційної роботи на кордоні з Україною, недопущення виїзду кримських татар з території Криму, обшуки, рейди, зачистки під виглядом пошуку злочинців у місцях проживання і скупчення кримських татар, запобігання масовим зібранням, у тому числі — і на релігійних святах".

Окрім того, ФСБ рекомендує ініціювати процедуру визнання Меджлісу кримськотатарського народу "радикальною ісламістською організацією, діяльність якої несе загрозу Російській Федерації".

Російські спецслужби також рекомендували "активізувати діяльність радикально налаштованих кримських татар патріотичних організацій". Під останніми маються на увазі проросійські організації, які діють на території анексованого Криму. Таким чином, ФСБ прямим текстом рекомендувала "стравлювати" слов'янське населення і кримських татар на окупованому півострові.

— Я не знаю жодної цивілізованої держави, яка ініціює міжнаціональний конфлікт, зіштовхує представників різних національностей. А в Криму це реальність. І незаконно обраному главі республіки Крим це рекомендували робити ще у 2015 році, — зазначив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, представляючи документи.

Мустафа Джемілєв повідомив, що ця директива перекладено на англійську мову і надана адвокату України, який захищає інтереси України в Гаазькому трибуналі, як доказ розпалювання Росією міжнаціональної ворожнечі. Окрім того, з документом ознайомлені представники іноземних посольств та іноземної преси.

Як повідомляло QHA, сьогодні, 13 березня у Києві відбулася щорічна зустріч членів Меджлісу кримськотатарського народу з послами іноземних держав і представниками міжнародних організацій.

QHA