КИЇВ (QHA) -

В окупованому Криму і на материковій частині України діють підконтрольні російським спецслужбам сервіси, які допомагають кримчанам оформляти українські документи через корупційні схеми. Про це в ефірі Радіо Hayat заявив Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

— Це факт, який свідчить про деякі негативні тенденції в сфері надання адміністративних послуг, на жаль. На сьогоднішній день існують групи осіб, які возять з Криму і до Криму людей для отримання українських паспортів і документів, пропонуючи їм певні платні сервіси... Вони завозять цих людей до паспортного столу Міграційної служби, де у них є свій знайомий клерк. Це, на жаль, часто носить корупційний характер. Або вони просто дурять людей, збираючи з них гроші. Ми все це знаємо, все моніторимо. Нас найбільше в цій ситуації лякає те, що ці люди, які організовують перевезення кримчан, підконтрольні ФСБ, — сказав він.

Коментуючи випадок із затриманням російськими прикордонниками на адмінкордоні з Кримом сімох кримських татарок, які виявилися дружинами політв'язнів, він зазначив, що це стало виключно наслідком негативного ставлення російської окупаційної влади до тих кримчан, які намагаються отримати українські документи на материку.

— Особливо це помітно, коли документи оформляються кримчанами незалежно від так званих комерційних посередників, які, можливо, дають їм частину виручки.

За словами Бабіна, це питання зараз розглядається в Головному управлінні Служби безпеки України і в Прокуратурі АРК.

Нагадаємо, 8 листопада близько 19:00 на адміністративному кордоні «Армянськ» між материковою Україною та окупованим Кримом прикордонники РФ, без пояснення причин, затримали сімох жінок, дружин і близьких політв'язнів — кримських татар: Абдулаєву Феру, Абдулаєву Аліме, Білялову Ліану, Джеппарову Заріну, Ісмаілову Фатму, Куку Мер'єм, Салідінову Гузель.

Жінок більше 6 годин утримували на російському пункті пропуску «Армянськ—Чаплинка». Близько 23Ґ:00 до затриманих пропустили адвоката Едема Семедляєва.

Близько 23:45 всіх затриманих жінок відпустили.

Мета проведених російськими силовиками дій в окупованому Криму — спроба показати кримськотатарський народ як терористів і екстремістів, репресії та залякування кримських татар.

QHA