КИЇВ (QHA) -

Україні необхідно відповісти на незаконні дії Росії в Азовському морі через затримання для огляду суден, які йдуть у порти України і з них. Про це під час наради у Кабміні повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

Так, на сьогодні російські прикордонники затримали в Азовському морі вже 148 суден.

— Кожен день АМПУ фіксує затримання спецслужбами Російської Федерації суден для огляду, які прямують до / з портів Маріуполь і Бердянська. Усі дані передаються Міністерством інфраструктури до МЗС. Ми отримуємо численні скарги від капітанів суден, агентів, які працюють у Бердянському і Маріупольському портах, адміністрацій портів і народних депутатів щодо безпідставного збільшення кількості затримок суден. Так далі не може продовжуватися. Необхідно у найкоротші терміни сформувати єдину позицію щодо подальших дій України у відповідь на незаконні дії Російської Федерації, — цитує прес-служба Мінінфраструктури Лавренюка.

У цій нараді взяли участь представники Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Представництва Президента України в АРК, Державної служби з безпеки на транспорті, Адміністрації морських портів України, Морської пошуково-рятувальної служби, Фонду «Майдан іноземних справ».

— За результатами наради учасники розробили план дій і ухвалили низку спільних рішень.

Нагадаємо, колишній командувач Військово-морських сил України Сергій Гайдук заявив, що Росія диктує правила гри в басейні Азовського моря, нехтуючи при цьому міжнародними правилами. Він зазначив, що Москва ігнорує статут міжнародної морської організації і конвенцію ООН з морського права.

QHA