МОСКВА (QHA) -

 

Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) Росії сьогодні, 5 жовтня, повідомила, що український політв'язень Олег Сенцов припинив голодування.

В'язень Кремля нібито погодився на прийом їжі після консультацій з російськими лікарями.

За повідомленнями прес-служби ФСВП, Сенцову розробили меню, яке допоможе вийти з голодування.

— Засуджений Олег Сенцов письмово погодився на прийом їжі, у зв'язку з чим проведена консультація з кращими московськими дієтологами з розробки для нього найбільш оптимального меню. Меню включає увесь необхідний раціон продуктів, який дозволить Олегу Сенцову без ускладнень вийти зі стану тривалої відмови від повноцінного харчування.

Тим часом, російський телеканал "Дождь" на своєму Telegram-каналі повідомив, що режисер Аскольд Куров, який перебуває з адвокатом Сенцова Дмитром Дінзе у Лабитнангі, не підтвердив інформацію щодо припинення голодування Олегом Сенцовим.

Журналіст Антон Наумлюк у своєму Facebook також написав, що немає підтвердження того, що Олег Сенцов припинив голодування.

 

Російський уповноважений з прав людини Тетяна Москалькова 4 жовтня повідомила, що стан здоров'я українського режисера Олега Сенцова «стабільний». За інформацією Москалькової, Сенцов приймає поживні суміші внутрішньовенно і у вигляді порошку.

Раніше адвокат політв'язня Дмитро Дінзе заявив, що у Сенцова з'явилися проблеми з нирками і печінкою, спостерігається серцева недостатність, змінився стан крові.

Відзначимо, російський Північно-Кавказький окружний військовий суд у серпні 2015 року засудив Сенцова, затриманого в анексованому Криму в 2014 році, до 20 років колонії суворого режиму. У РФ його незаконно звинуватили нібито у створенні на території Криму терористичного співтовариства.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українських політичних в'язнів, засуджених в РФ.

QHA