КИЇВ (QHA) -

Транспортна блокада окупованих районів Донбасу, розгорнута на лінії розмежування, що призвела до зупинки поставок вугілля на підконтрольну Україні територію, загрожує економічній безпеці України та підриває економічне зростання держави. Про це стверджується у заяві держав «Великої сімки», передає агентство УНІАН.

У G7 закликали знайти загальні підходи до розблокування залізничних шляхів.

— Україна минулого року продемонструвала економічне зростання. Транспортна блокада загрожує цьому процесу і підриває енергетичну безпеку для мільйонів людей. Ми закликаємо всі сторони знайти загальні підходи до вирішення проблем, розблокувати залізничні колії та автомагістралі для організації законної торгівлі.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, раніше у представництві ЄС в Україні закликали припинити блокаду залізничного сполучення на Донбасі, яка може призвести до енергетичної кризи, що негативно вплине на людей по обидва боки лінії розмежування.

Акція «блокади торгівлі з окупантами» розпочалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, а також станцію Світланове із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці у Луганській області на лінії розмежування.

ФОТО: інтернет

QHA