ГААГА (QHA) -

Міжнародний арбітражний суд у Гаазі своїм рішенням ухвалив, що Росія зобов'язана захистити активи українських інвесторів у анексованому нею Криму. Про це повідомляє видання «Investment Arbitration Reporter», що спеціалізується на захисті інвестицій у судах.

Раніше Interim Award (проміжне рішення, — ред.) було винесене в цьому суді за позовами ПриватБанку і його екс-власника Ігоря Коломойського проти Росії у зв'язку із анексією Криму.

— 24 лютого 2017 року, після проведення обговорень, склад арбітражу одноголосно ухвалив проміжне рішення, яке стосується деяких питань про юрисдикцію і допустимість, йдеться у публікації суду від 9 березня.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Ігор Коломойський і ТОВ «Аеропорт Бельбек» 2015 року ініціювали арбітражний розгляд щодо РФ. Позивачі заявляють про неправомірну діяльність російської сторони у лютому 2014 року, що призвела до позбавлення власності заявників і яка порушила російсько-український інвестиційний договір з управління аеропортом Бельбек у комерційних цілях.

Слухання у справі пройшли в липні і жовтні 2016 року. В усіх чотирьох позовах судді дозволили Україні надати матеріали як стороні, що не бере участі у суперечці, проте відмовили у проханні про подальшу присутність і усний виступ на слуханнях. Росія відмовляється брати участь у розгляді усіх справ.

ФОТО: інтернет

QHA