КИЇВ (QHA) -

Висновок Міжнародного суду в Гаазі з приводу ситуації в Україні, що вийшов 14 листопада, послужить основою для початку судового процесу проти керівництва Російської Федерації.

Про це в своєму інтерв'ю заявив російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський. Він пояснив, що важливо звернути увагу на трактування ситуації трибуналом, яка підтверджує, що Росія анексувала півострів і здійснює там військові злочини, як і на території Донбасу.

– Це рішення відкриває можливість для кримінального переслідування керівників РФ за звинуваченням у скоєнні військового злочину та агресії. Москва хотіла представити громадській думці, що в Криму і на Донбасі — внутрішній конфлікт в Україні, обурення доведених до відчаю шахтарів і трактористів і жорстоке придушення його Збройними силами України. Тепер дане юридичне трактування: це військові дії між двома державами. Причому абсолютно ясно, хто є агресором і чиї війська опинилися на території іншої країни.

Нагадаємо, раніше QHA повідомляло, що на офіційному сайті Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився звіт, яким підтверджується, що Росія окупувала Крим, провела там незаконний «референдум» і здійснює репресії над незгодними з ситуацією.

ФОТО: інтернет

QHA