КИЇВ (QHA) -

Третейський суд Гааги (Нідерланди) ухвалив рішення зобов'язати Росію відшкодувати збитки українським компаніям, завдані у зв'язку із анексією Криму. Про це повідомляється у прес-релізі суду.

Позов проти Росії подали 18 українських компаній і одна фізична особа. Так, РФ має відшкодувати збитки на суму 159 млн доларів.

— 23 березень 2018 року, проконсультувавшись зі сторонами, склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи згідно зі статтею 29 (1) Арбітражного Регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року. 2 травня 2018 року, порадившись, склад арбітражу оголосив одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності та збитків, — йдеться у прес-релізі.

Це рішення про відшкодування збитків стало першим, згідно з яким Росія змушена виплатити компенсацію за анексію півострова.

РФ почала ігнорувати розгляд справи після того, як Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію про майнові відносини в Криму влітку 2017 року.

У результаті РФ не надала ніяких письмових пояснень на запит суду після слухання справи по суті 5 – 6 жовтня 2017 року.

QHA повідомляло, що Росія вже рік ухиляється від виконання вимог Міжнародного суду ООН припинити расову дискримінацію кримських татар і українців в окупованому Криму, які суд ввів для забезпечення позову України до РФ.

Довідка. 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов про притягнення Російської Федерації до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації. В матеріали справи були включені катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли російськими окупантами житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар і українців в окупованому Криму.

На початку березня 2017 року Міжнародний суд ООН провів відкриті слухання за позовом України до Росії про застосування запобіжних заходів проти РФ у зв'язку із запитом Києва. А 19 квітня минулого року суд погодився на введення обмежувальних заходів відносно Росії за порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в Криму. Однак Росія ігнорує вимоги суду, незважаючи на постійні заклики з боку української та міжнародної спільноти. До 12 червня 2018 року Україна має подати письмовий меморандум у справі «Україна проти Росії» в Міжнародний суд ООН. Зараз документ готується відповідними українськими відомствами.

Джерело: УНІАН

QHA