КИЇВ (QHA) -

 

Мета виділення Міністерству оборони РФ у користування частини акваторії Таганрозької затоки в Азовському морі, а також заборона на рибальство у цій частині — створити образ України як ворога на Азовському морі та обгрунтувати створення своєї військово-морської бази.

Про це у коментарі QHA заявив віце-адмірал, колишній командувач ВМС України Сергій Гайдук.

За його словами, нагнітання обстановки в Азовському морі почалося у березні поточного року після затримання риболовецького судна «Норд» під прапором РФ.

Гайдук зазначив, що Росія використовує усі можливості для ведення гібридної війни з Україною в Азовському морі.

— Заборону на рибальство в Азовському морі можна сприймати з декількох боків. З одного боку, це створення інформаційного майданчика, суть якого полягає у тому, що Україна нібито є ворогом і загрожує російським рибалкам в Азовському морі. З іншого боку, РФ під цим приводом намагається обгрунтувати нарощування військових сил на морі. У тому числі, йдеться про створення військово-морської бази на Азові.

Гайдук вважає, що українським ВМС не слід виключати у найближчому майбутньому російських провокацій в акваторії Азовського моря.

 

Раніше повідомлялося, що уряд РФ вирішив передати в користування Міноборони ділянку акваторії Таганрозької затоки в Азовському морі «для забезпечення оборони і безпеки держави». Ділянка площею 21,6 кв. км надається російському оборонному відомству на 20 років. Вона не може використовуватися юридичними або фізичними особами для інших цілей, включаючи рибальство.

QHA повідомляло, що на Азовському морі до кінця 2018 року планують створити військово-морську базу ВМС ЗСУ. Для цієї мети в Бердянську спустили на воду два артилерійських бронекатери ВМС.

QHA