НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Голосування за українським проектом резолюції заплановане на сьогодні. Про це повідомляє у соціальних мережах українська місія в ООН.

Як раніше повідомляло QHA, 15 листопада Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію про становище у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна), підтвердивши підтримку України у справі повернення півострова. За проект резолюції проголосували 73 країни, проти — 23, утрималось 76.

Нова резолюція істотно відрізняється від прийнятої ГА ООН у березні 2014 року. Даний документ набагато жорсткіший за попередній, в ньому з'явилися такі поняття, як «анексія» та «окупація» Криму, яких у першому варіанті не було. Крім того, до проекту було включено наступні важливі посили країні-окупанту:

Необхідно припинити будь-яке насильство стосовно жителів Криму, включаючи незаконні затримання активістів і нелюдське ставлення до них, а також відкликати всі дискримінаційні закони;

Звільнити всіх незаконно затриманих українських громадян;

Забезпечити необхідні умови для роботи в Криму журналістів і представників правозахисних організацій;

Автори резолюції звертаються до новообраного генсека ООН з проханням знайти шляхи і засоби, які дозволять забезпечити безперешкодний доступ до Криму міжнародним організаціям (таким як Рада Європи та ОБСЄ), забезпечивши, таким чином, доступ міжнародних правозахисників до півострова.

Для отримання статусу резолюції документ має бути остаточно затверджений на пленарному засіданні Генасамблеї ООН.

ФОТО: інтернет

QHA