СТРАСБУРГ (QHA) -

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що Росія має повернутися до роботи в ПАРЄ до саміту організації, який відбудеться 2019 року.

Він зазначив, що це має статися через зміни правил асамблеї, щоб «повернути на борт» всі країни-члени організації.

— Гармонізація правил організації це частина нашої роботи ... досягнення цієї мети були б кращим шляхом відзначити 70 років заснування організації.

Гармонізація означає зняття з РФ санкцій, які були накладені на неї за анексію Криму, а потім через агресію проти Донбасу.

Саме через продовження цих санкцій Росія не подає списки своїх депутатів для участі в роботі ПАРЄ.

Ягланд додав, що повернення РФ означатиме відновлення захисту органів Ради Європи на території «всіх 47 країн-членів».

— Європа не повинна бути розділена знову. Новий розділ буде шкодити всім.

Нагадаємо, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що Турбйорн Ягланд підтримує питання про зняття політичних санкцій з Росії. За його словами, Парламентською асамблеєю Ради Європи в листопаді була прийнята резолюція, яка може створити умови для повернення російської делегації до ПАРЄ.

У свою чергу, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова В'ячеслав Голуб заявив, що питання повернення російської делегації до ПАРЄ буде відтерміноване на деякий час, але, в той же час, російські лобісти намагатимуться повернути її. У разі, якщо РФ не повернеться до ПАРЄ, їй загрожує виключення з Ради Європи.

Ісотчнік: Європейська правда

QHA