КИЇВ (QHA) -

Здебільшого в законах у сфері євроінтеграції не проводиться експертиза і, як наслідок, в них є суперечності з європейським правом, повідомила 23 лютого віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко, передає кореспондент QHA.

— Немає ключового — немає експертизи законів і законопроектів, які приходять до Верховної Ради України. Ми ухвалюємо закони, які не пройшли експертизу урядом на відповідність європейському праву. Найкраще процес експертизи був організований до 2010 року, коли відповідна структура, до якої входили десятки прекрасних фахівців, працювала у Міністерстві юстиції. Янукович її розігнав і, на жаль, ні уряд Яценюка, ні уряд Гройсмана цю експертизу не створили. Поки ми будемо ухвалювати недосконалі закони без експертизи, все це буде профанацією, бо нам доведеться ці закони переписувати.

Низьку якість законопроектів Геращенко також пояснює тим, що вони готуються не урядом, як в усіх інших європейських країнах, а окремими депутатами і громадськими організаціями.

— Більше 80% тих законів, які має ухвалити парламент для імплементації угоди, подаються не від уряду. У жодній країні світу такого не було, щоб євроінтеграційні закони подавалися від депутатів, а не від уряду. А у нас 85% цих законів пишуть депутати, і навіть не депутати, а громадські об'єднання, неурядовий сектор, і у мене іноді складається враження, що вони спеціально пишуться так, щоб отримувати гранти, — сказала Геращенко.

Як раніше повідомляло QHA, Верховна Рада виконала свої зобов'язання з євроінтеграції тільки на третину.

QHA