КИЇВ (QHA) -

 

Мета чуток з обміну українського політв'язня Олега Сенцова на заарештованих у США росіян — підняти ціну перемовин, які спланували спецслужби РФ. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у своєму Facebook.

— Мене вже давно не дивує, що подібні брудні інформаційні спецоперації запускаються через так звані ліберальні російські ЗМІ, тому що мета спецслужб тут очевидна: підняти ставку, ціну перемовин, паралельно дискредитувати навіть ілюзію існування незалежних від Кремля медіа. Саме тому чутки, які не мають під собою ніякої основи, запускаються саме так, — написала вона.

Геращенко додала, що справа Сенцова сфабрикована «від самого початку до кінця, від першої до останньої літери».

— Очевидно, що говорити про обмін його на мафіозі, торговців зброєю і шпигунів — це тактика сомалійських піратів, торговців людьми, на яких давно перетворився Кремль.

 

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Олега Сенцова можуть обміняти на заарештованих у США росіян Віктора Бута, Костянтина Ярошенка та Марію Бутіну. Відповідні перемовини нібито мають відбутися між РФ і Вашингтоном.

Марію Бутіну заарештували у США 18 липня 2018 року. Її підозрюють в роботі у якості агента на іноземну державу, а також у спробах входити до організацій, які мають вплив на політику США. Костянтина Ярошенка затримали у Ліберії і екстрадували до США у 2010 році. Його звинуватили у контрабанді наркотиків і засудили до 20 років в'язниці. Віктора Бута затримали у 2008 році в Таїланді за запитом Вашингтона. У 2012 році його засудили до 25 років в'язниці і звинуватили у торгівлі зброєю і в підтримці терористичних груп.

У Державному департаменті США заявили, що не ведуть перемовини з Росією щодо обміну українського політв'язня.

QHA