КИЇВ (QHA) -

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко висловила обурення у зв'язку із невиплатою пенсії звільненому з полону терористів у грудні 2017 року історику Ігорю Козловському.

За словами Геращенко, вона звернулася до президента України з проханням допомогти вирішити цю проблему.

— Як Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі сьогодні телефоном спілкувалася з Порошенком щодо ситуації із заблокованою пенсією справжньому герою, професору Козловському. Президент обурений цією ситуацією. Я теж, як і всі нормальні люди, — написала вона.

Політик зазначила, що під час звіту уряду в парламенті порушила питання виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО) пенсій і принизливої ​​процедури верифікації.

— Верифікація потрібна, але чи не варто її вдосконалити, зробити менш принизливою? А випадок з Ігорем Анатолійовичем, з яким ми разом їздили в Лондон, де розповідали про незаконно утримуваних осіб — просто кричущий, — написала Геращенко.

Політик висловила упевненість, що пенсію Козловському відновлять у найближчі дні.

— Є багато історій, про які ми не знаємо. Тому, звертаюся до уряду з пропозицією вдосконалити процедуру верифікації виплати пенсій ВПО, — повідомила вона.

Раніше QHA повідомляло, що з 1 травня вимушені переселенці мають право на оформлення комунальних субсидій без пред'явлення договору про оренду житла.

Зокрема, для отримання субсидії достатньо подати в управління соціального захисту населення заяву і декларацію, в якій зазначається склад домогосподарства з урахуванням внутрішньо переміщених осіб.

Відзначимо, влада хоче звільнити переселенців від сплати судового збору в справах з нерухомістю на окупованих територіях.

QHA