КИЇВ (QHA) -

Українському політв'язню Олександру Кольченку, студенту географічного факультету Таврійського Національного університету імені Вернадського, заборонили продовжити навчання дистанційно. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомила віце-спікер Верховної Ради і представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

— Не дивлячись на те, що російське законодавство дозволяє заочну та дистанційну форму навчання, Олександру відмовили в його фундаментальному праві на освіту. Мовляв, ТНУ не має в РФ акредитації. Ми зустрілися з ректором Таврійського національного університету паном Казаріним, він обурений, що хлопцеві, у якого окупанти забрали малу Батьківщину — Крим, якого за надуманими звинуваченнями посадили до російської в'язниці, не дають права вчитися. І жоден російський вуз — акредитований — не візьме до себе політв'язня на дистанційне навчання, це ж очевидно, — написала вона.

Ірина Геращенко звернулася до українських студентських організацій з проханням посилити боротьбу за звільнення Олександра Кольченка через міжнародні студентські організації.

— Світ повинен знати, що Кремль хапає молодих українців, таємно вивозить їх до своїх в'язниць і залишає без права на медицину та освіту. Згадайте сьогодні Олександра. Ми повинні посилити спільну зі студентством усього світу боротьбу за його звільнення, — заявила Геращенко.

Також, за її словами, вона готує звернення до омбудсмена Валерії Лутковської з проханням відреагувати на це порушення прав людини, а також в ОБСЄ і Міністерство освіти і науки з проханням призначити Олександру Кольченку іменну стипендію.

— Це буде зараз важливою підтримкою його сім'ї. А Таврійський університет продовжить боротьбу за свого студента — майбутнього географа, про це говорили з ректором, — зазначила Ірина Геращенко.

Нагадаємо, у травні 2014 року в окупованому Сімферополі були заарештовані четверо місцевих проукраїнських активістів: Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Олександр Кольченко та кінорежисер Олег Сенцов. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними у підготовці терактів у Криму і підпалі офісів двох партій у Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати зі слідством і отримали по сім років в'язниці. Сенцов був засуджений до 20 років, а Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

ФОТО: інтернет

QHA