КИЇВ (QHA) -

Сьогодні у Києві відбуваються поминальні заходи за військовослужбовцями Північного Київського територіального об'єднання Національної гвардії України, які загинули під час протистоянь 31 серпня 2015 року поблизу стін ВР України. Четверо молодих хлопців померло від осколкових поранень в лікарнях, найстаршому було всього 25 років (Ігор Дебрін, Дмитро Сластников, Олександр Костина, Богдан Дацюк).

Спочатку пройшов молебень у Михайлівському соборі, після чого розпочалися поминальні заходи біля будівлі Верховної Ради України за участю першого заступника голови Верховної Ради Ірини Геращенко та командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Юрія Аллерова.

Також цього скорботного дня були присутні родичі та батьки загиблих нацгвардійців.

Захід розпочався з гімну України у виконанні оркестру Національної гвардії та покладання квітів до Монументу загиблих військовослужбовців.

Командувач Національною гвардією України генерал-лейтенант Юрій Аллеров зазначив, що неприпустимо вбивати людей «у мирній обстановці» і сказав, що імена загиблих нацгвардійців не будуть забуті:

— Неприпустимо, щоб у мирній обстановці вбивали людей. Правоохоронець людина від народу. Він охороняє спокій громадян і зокрема представників влади країни. Всі мають переосмислити події минулого року. Суспільству пора дозріти. Імена та прізвища хлопців залишаться на століття.

У свою чергу, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко сказала, що молоді хлопці прийняли основний удар на себе.

У той день хлопці прийняли удар першими. Минув рік, але рана в серцях родичів і люблячих дівчат не зажила. Проти України в центрі Києва стався теракт. Загинули найкращі. Вони навіть не думали, що тероризм прийде в центр Києва. Влада не має права зупинити розслідування і не покарати винних за найжорстокішою статтею вбивство і тероризм. Це трагічні хвилини для нашої незалежності, сказала Геращенко.

А нардеп Андрій Тетерук не забув згадати українських бійців, які загинули на Сході країни від російської агресії.

У моєму підрозділі були молоді хлопці. Загинув наймолодший, йому було всього 20 років. Агресія на Сході забирає найдорожче  наших дітей. Мене захищали хлопці, щоб я приймав закони для країни. Щодня я йду в Раду і згадую їхні імена,  сказав народний депутат України від партії «Народний фронт» Андрій Тетерук.

Нагадаємо, 31 серпня Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект про внесення змін до Конституції в плані децентралізації. Після цього під Радою почалися зіткнення. Мітингувальники, які вважають дії влади легітимізацією сепаратистів на Донбасі, намагалися прорватися в Раду, влаштовуючи сутички з правоохоронцями.

Один з активістів кинув гранату у правоохоронців, в результаті чого загинуло четверо військовослужбовців Національної гвардії, а госпіталізовано з пораненнями 141 людину. Загиблим військовослужбовцям президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв ордени «За мужність».

Суд заарештував за підозрою у застосуванні гранати під час протистоянь під Верховною Радою 31 серпня Ігоря Гуменюка. Крім того, під вартою перебуває Сергій Крайняк, який підозрюється у використанні димової шашки під будівлею парламенту.

ФОТО: QHA

QHA