АНКАРА (QHA) -

В Анкарі відбулася зустріч міністрів закордонних справ України і Туреччини Павла Клімкіна і Мевлюта Чавушоглу, повідомляє кореспондент QHA. Після зустрічі, яка відбулася у форматі тет-а-тет і в рамках двох делегацій, керівники двох зовнішньополітичних відомств провели спільну прес-конференцію.

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу високо оцінив двосторонні відносини між Україною і Туреччиною, а також зазначив, що питання міждержавних відносин обговорюватимуться під час ділового обіду.

— У нас ідеальні стосунки з Україною і наша мета поглибити наше двостороннє співробітництво, — зазначив він.

Спільна група стратегічного планування

Як заявив під час засідання Спільної групи стратегічного планування міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, за останній рік торгівля між країнами зросла на 7%.

— Однак нам потрібно довести рівень товарообігу до 10 млрд доларів. Ми маємо використовувати усі механізми для цього, при тому, що в обох сторін є взаємний інтерес, — зазначив він.

За словами турецького міністра, на сегодні товарообіг між Україною і Туреччиною становить 4 млрд доларів, і сторони близькі до угоди про створення Зони вільної торгівлі.

Чавушоглу зазначив, що за минулий рік Туреччину відвідала рекордна кількість туристів з України і цьому сприяло відсутність візового режиму.

— Я дякую моєму другу Павлу і всьому МЗС за таке досягнення, — сказав міністр.

Боротьба з FETÖ

Глава МЗС Туреччини приділив особливу увагу боротьбі з терористичною організацією FETÖ.

— У цьому питанні наші консультації тривають. На жаль, в Україні перебувають елементи FETÖ, які залишили Туреччину. Найближчим часом наші фахівці відвідають Україну і, я сподіваюся, що цей візит буде успішним, — сказав він.

Крим і кримські татари

Мевлют Чавушоглу торкнувся і питання анексії Криму. Він зазначив, що Анкара і Київ спільно борються за Крим і кримських татар.

— Ми підтримуємо територіальну цілісність України і ніколи не визнавали і не визнаємо анексію Криму. Ми й надалі будемо разом з Україною захищати права кримських татар. Крим і кримські татари — наша спільна боротьба, — сказав він.

Чавушоглу також відзначив, що Туреччина розвиває тісне військове співробітництво з Україною.

У свою чергу, міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав Україну і Туреччину братніми та дружніми країнами.

— Ми не є чужими одна для одної країнами. Анкара і Київ разом борються за Крим і Донбас. Наші країни виступають з однаковими заявами щодо територіальної цілісності України. Ми вдячні за послідовну підтримку Туреччини щодо окупованих Криму і Донбасу — сказав він.

Павло Клімкін заявив, що прибув до Туреччини не тільки як міністр закордонних справ України, а й як член делегації Меджлісу кримськотатарського народу.

— У боротьбі за свій суверенітет, ми діємо у рамках міжнародного права, проте Росія нехтує ним. Хочу зазначити, що коли ми зустрічаємося з турецькими колегами, ми знаходимо підтримку в їхній особі і обговорюємо шляхи подальшої співпраці, — підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що Павло Клімкін поклав квіти біля будівлі Великих національних зборів Туреччини, яка у липні 2016 року піддалася бомбардуванню під час спроби державного перевороту. Главу МЗС супроводжували лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, посол України в Туреччині Андрій Сибіга та інші.

Сьогодні вранці також відбулася зустріч глави МЗС України з турецькими парламентаріями. У зустрічі взяли участь Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз, перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова та інші.

Нагадаємо, сьогодні — другий день робочого візиту глави МЗС України Павла Клімкіна до Туреччини.

QHA