КИЇВ (QHA) -

Глава Національного агентства щодо запобігання корупції Наталія Корчак, виступаючи з трибуни парламенту, зізналася, що розмір її премії склав 200 тисяч гривень, передає із залу засідання кореспондент QHA.

Корчак заявила, що у виписуванні такої премії немає жодних незаконних дій.

— Це питання вирішене за підсумками звернення НАБУ до Кабінету міністрів. За рамки закону ніхто не виходив, відповіла Корчак.

Після того як депутати почали кричати Корчак «Ганьба!», вона звернулася до Ради з проханням якомога швидше організувати незалежний аудит діяльності НАЗК.

— Зміни до законодавства, що регулює діяльність Національного агентства з попередження корупції (НАЗК), можна вносити тільки після проведення незалежного міжнародного аудиту відомства, заявила глава НАЗК.

За її словами, внесення змін до закону може перекреслити всі здобутки НАЗК, напрацьовані до цього часу.

До складу аудиторської комісії пропонується включити народних депутатів, представників громадянського суспільства, міжнародних експертів та юристів.

Крім того, Корчак запропонувала залучити до проведення незалежного аудиту співробітників посольства США та представництва Європейського союзу в Україні.

Депутати ВРУ були обурені тим, що за неефективної роботи очолюваного Корчак агентства і відсутності повноцінно працюючої системи (реєстру) для подачі електронних декларацій глава НАЗК не тільки не усунула наявні недоліки, але вважає себе гідною подібних премій.

Нагадаємо, 4 квітня Верховна Рада вирішила викликати на пленарне засідання главу Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка, керівника Антимонопольного комітету України (АМКУ) Юрія Терентьєва, главу НАЗК Наталю Корчак і керівника Фонду держмайна України Ігоря Білоуса.

QHA