КИЇВ (QHA) -

ФСБ здійснює провокації із затриманням українських суден в Азовському морі, тому що немає певної лінії розмежування, заявив глава Прикордонної служби України Петро Цигикал.

Київ в односторонньому порядку затвердив цю лінію ще у 98–99 рр., але Росія її не визнає. Азовське море вважається територією спільного користування.

— Як наш будь-який корабель може підійти до них, так і їхній — до нас. Як військовий, так і цивільний, — пояснив він.

Глава Прикордонної служби заявив, що Росія не може затягнути в акваторію Азовського моря важкі кораблі, так як цього не дозволяє глибина. З цієї причини там знаходяться переважно військові катери.

— У нас трохи менше катерів і кораблів, але вони десь того ж класу, що й у них. Головне завдання зараз — відремонтувати наші судна, які там розміщуються. Це корабель «Донбас», патрульні катери «Калкан», — сказав він.

Цигикал нагадав, як прикордонники змусили росіян, які наблизилися на відстань 8 миль до берега, залишити цю акваторію.

— Ми вислали у цей район корабельно-катерну групу і попросили росіян забратися. Десь хвилин за 20 вони вирушили до свого берега, — розповів він.

За його словами, прикордонна служба в Азовському і Чорному морях має 70 кораблів і катерів. Зараз існує проблема забезпечення їх пально-мастильними матеріалами.

— Катер — це не автомобіль, він під час кожного виходу забирає дуже багато палива, — сказав головний прикордонник країни.

Нагадаємо, з квітня поточного року Росія почала активно затримувати і оглядати судна, які прямують в українські порти Азовського моря. За цей час затримано близько 150 суден, у тому числі й іноземних. Окрім того, Росія оголошує райони Азовського моря "районами навчань з бойовими стрільбами", щоб унеможливити проходження там торгових суден.

Раніше у коментарі QHA глава Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Мукремін Шахін зазначив, що Москва намагається послабити позиції Києва в акваторії Азовського моря, проте на масштабні військові дії Кремль не наважиться.

Джерело: Главком

QHA