СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

Рішення про заочний арешт, а потім про зняття заборони на в'їзд до Криму окупаційною владою півострова для голови Меджлісу кримськотатарського народу, депутата Верховної Ради України Рефата Чубарова було цілком прогнозованим, але «незграбним». Про це інформагентству QHA (Кримські новини) розповів глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв.

- Прочитавши інформацію про рішення Київського районного суду м. Сімферополь щодо заочного арешту Рефата Чубарова, а потім і про зняття заборони на його в'їзд до Криму нічого нового для себе не виявив, бо таке рішення було цілком прогнозованим, але, мушу сказати, що прийняли його знову незграбно. За моїми прогнозами спочатку повинні були зняти заборону на в'їзд, допустити його до участі в судовому процесі, а потім прийняти рішення про його арешт! - розповів Смедляєв.

Глава ЦВК Курултаю підкреслив, що про дату судового процесу Чубарова не поінформували належним чином, крім того, не була надана можливість брати участь у процесі представнику глави Меджлісу.

- Також не було на судовому засіданні й представників ЗМІ, і про його проведення не було оголошено в будівлі самого суду, тобто, все пройшло в режимі найсуворішої секретності, - зазначив він.

За словами Смедляєва, рішення про заочний арешт не стикується із заявами про те, що Чубарову можуть пред'явити звинувачення, або ж він буде затриманий для обрання запобіжного заходу.

- Як правило, для прийняття такого рішення необхідно, відповідно до КПК, звернення слідчих органів та Прокуратури. Вже прийняте рішення про заочний арешт жодним чином не стикується із заявами про те, що Чубарову можуть пред'явити звинувачення, або він буде затриманий для обрання запобіжного заходу. Рішенням Київського районного суду м. Сімферополь від 6 жовтня вже винесли Постанову про обрання запобіжного заходу Чубарову у вигляді утримання під вартою строком до двох місяців з моменту його екстрадиції на територію Російської Федерації або фактичного затримання на території Російської Федерації. Що наочно говорить про некомпетентність заявника, - підкреслив глава ЦВК Курултаю.

Заїр Смедляєв впевнений, що останні крапки над «İ» можна буде поставити після рішень компетентних органів та Європейського Суду з прав людини.

Раніше Рефат Чубаров повідомляв, що постановою Київського районного суду Сімферополя від 6 жовтня 2015 року йому, як «обвинуваченому у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2. ст. 280.1 КК РФ (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації), було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном до 2 місяців, вирахування якого визначено судом з моменту його екстрадиції на територію Російської Федерації або фактичного затримання на території Російської Федерації».

Прокурор анексованого Криму Наталія Поклонська запросила на територію півострова голову Меджлісу кримськотатарського народу, депутата Верховної Ради України Рефата Чубарова, заявивши, що «в Криму його чекають органи попереднього слідства».

 

QHA