Міністерство закордонних справ України не має підстав стверджувати про можливість зміни позицій Вірменії, Білорусі, Узбекистану і Казахстану щодо статусу окупованого Криму. Таким чином у прес-службі МЗС агентству QHA прокоментували слова глави Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата Рефата Чубарова, який припустив, що Вірменія, Білорусь, Узбекистан і Казахстан «майже готові» визнати Крим не українською територією.
У відповіді МЗС висловлюється сподівання, що згадані країни й надалі підтримуватимуть територіальну цілісність України.
— Ми сподіваємося, що уряди цих країн і надалі підтримуватимуть територіальну цілісність України, про що їхні представники неодноразово запевняли українську сторону у двосторонніх контактах.
Водночас у Міністерстві закордонних справ заявили, що «розчаровані нещодавнім голосуванням Вірменії, Білорусі, Узбекистану і Казахстану проти Резолюції ГА ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)».
Українське зовнішньополітичне відомство вже довело свою стурбованість до міністерств закордонних справ згаданих країн, повідомили у прес-службі.
Як повідомляло QHA, днями Рефат Чубаров заявив, що чотири держави колишнього Радянського Союзу (Вірменія, Білорусь, Узбекистан і Казахстан) «якщо виходити з суті їхньої поведінки, майже готові визнати Крим не територією України». Глава Меджлісу також звернувся до МЗС з проханням жорсткіше відреагувати на двозначну поведінку цих країн.
Довідка: 19 грудня 2016 року Генасамблея ООН прийняла Резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)», в якій Росію було названо «окупантом», Крим і Севастополь визнані тимчасово окупованою територією України, а також було прийняте рішення про направлення до Криму міжнародних моніторингових місій. «За» Резолюцію проголосувало 70 держав, «проти» — 26, «утримались» — 77 країн.
QHA