КИЇВ (QHA) -

Магазин українських брендових товарів у центрі Києва прикрасив вітрини банерами на підтримку українського політв'язня Кремля Олега Сенцова. Власники магазину заявили, що не можуть допустити загибелі українця.

 

Європейський союз закликав негайно звільнити усіх політв'язнів в Росії та окупованому Криму. У заяві ЄС нагадали, що політв'язні Володимир Балух та Олег Сенцов продовжують голодування, а також висловили стурбованість затриманням на анексованому півострові кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

 

Татарський активіст Рафіс Кашапов попросив політичний притулок у Великобританії. Статус політичного біженця він може отримати протягом півроку. Кашапов вирішив залишити Україну через те, що у Великобританії є більший вплив у світі.

 

Слідчий комітет Росії в анексованому Криму вдруге відмовився порушувати кримінальну справу за фактом смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Вперше окупанти відмовилися порушувати справу в лютому 2018 року. Адвокат Микола Полозов заявив, що подав повторну заяву про ознайомлення з матеріалами перевірки.

 

У Парламентській асамблеї (ПА) НАТО відзначили, що Росія відповідальна за порушення прав людини на Донбасі, в Абхазії та Південній Осетії. Однак додали, що швидке вирішення конфлікту на Донбасі неможливе.

QHA