КИЇВ (QHA) -

В окупованому Криму українця Ігоря Мовенка засудили до двох років колонії-поселення за публікації у соціальній мережі, повідомили у правозахисній організації Crimean Human Rights Group.

За повідомленням організації, його відвезли у СІЗО прямо із зали суду.

Як повідомив активіст із Сімферополя Михайло Батрак, прокурор вимагав для активіста умовний термін.

Нагадаємо, Ігоря Мовенка обвинувачували у злочині за ст. 280 ч. 2 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) за коментар у соціальній мережі «ВКонтакте», в групі «Крим — Україна». За версією слідства, коментар Мовенка носить ворожий характер щодо Росії і стосовно учасників так званої «русской весны».

Сам Мовенко переконаний у тому, що ця справа — наслідок подій, що сталися з ним у вересні 2016 року, коли його побили у Севастополі через символіку батальйону «Азов» на його велосипеді.

Тоді медики діагностували у Мовенка відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.

Нагадаємо, 21 березня у Гагарінському районному «суді» міста Севастополя не відбулися заплановані дебати сторін у кримінальній справі стосовно українського активіста.

На початку судового засідання адвокат Ігоря Мовенка Оксана Железняк подала клопотання про долучення до матеріалів справи висновків незалежної лінгвістичної експертизи, проте клопотання відхилили, а засідання перенесли.

QHA