КИЇВ (QHA) -

Генеральна прокуратура України направила до Апеляційного суду Києва для визначення підсудності обвинувальні акти щодо п'ятьох кримських суддів, які після анексії півострова Росією зрадили присязі.

— У списку п'яти обвинувачених у державній зраді екс-суддів АР Крим, до матеріалів справ яких відкритий доступ для ознайомлення стороні захисту, немає «суддів», які після анексії Криму беруть участь або вже виносили рішення за політично вмотивованими справами, повідомляє ІА «Центр журналістських розслідувань».

За інформацією джерела агентства, до суду передано обвинувальні акти щодо колишніх суддів: Благодатної Олени Юріївни (суд Центрального району м.Сімферополя), Блейз Ірини Геннадіївни (міський суд Феодосії), Бондаренко Анатолія Анатолійовича (суд Чорноморського району), Злотникова Василя Яковича (суд Залізничного району Сімферополя) та Іоненко Тетяни Іванівни (міськсуд Судака).

За даними російського реєстру судових рішень, Ірина Блейз «перевелася» в Гагарінський райсуд Севастополя. Олена Благодатна, Анатолій Бондаренко, Василь Злотников, Тетяна Іоненко після анексії Криму залишилися працювати в тих самих судах, виносячи рішення у цивільних та адміністративних справах.

Як уже повідомлялося раніше, розслідування близько 330 справ «зрадників у мантіях» проводить Управління з питань представництва інтересів громадянина або держави у суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території АР Крим Генрокуратури України. Українськими судами задоволено понад 200 клопотань ГПУ про надання дозволу на проведення спеціального досудового розслідування щодо колишніх суддів АР Крим.

Екс-судді підозрюються в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада, тобто надання іноземній державі та її представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України).

Нагадаємо, що на початку року Верховна Рада України вже звільнила суддів Автономної Республіки Крим, які, порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.

ФОТО: інтернет

QHA