КИЇВ (QHA) -

В умовах триваючої російської окупації Криму та збройної агресії на Донбасі  Україна потребує міжнародної підтримки. Про це йшлося під час зустрічі президента Литовської Республіки Далі Грибаускайте зі Спеціальним представником США в Україні Куртом Волкером, яка відбулась сьогодні в Мінську. Як повідомляє прес-служба президента Литви, Даля Грібаускайте обговорила з Куртом Волкером виконання Мінських угод та підтримку реформ, що здійснюються в Україні.

Литовський президент зазначила, що Україну необхідно підтримувати, у тому числі і збереженням антиросійських санкцій, до тих пір, поки триватиме кримська окупація і російська агресія на Донбасі.

— Вкрай важливо, що санкції проти Росії, введені Сполученими Штатами та ЄС, триватимуть доти, доки не відбудеться повного впровадження Мінських угод, а Крим не повернеться в Україну.

Даля Грібаускайте також зазначила, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС є важливим кроком для України на європейському шляху. Проте країні все ще потрібно підтримати запровадження комплексних законодавчих та економічних реформ для боротьби з корупцією. Литва послідовно підтримує Україну всіма видами підтримки, зазначається в повідомленні.

Варто додати, що сьогодні під час брифінгу у Вільнюсі Курт Волкер акцентував, що зараз в Європі, на українському Донбасі, відбуваються бойові дії, а російська агресія проти України несе загрозу всій Європі. Зважаючи на величезні людські втрати, необхідно зробити все, аби цей конфлікт припинився, сказав спецпредставник США.

— Ми зібрались тут, коли на європейському континенті тривають бойові дії. Звідси це менш ніж дві години літаком. Цього не мало статись взагалі, та тепер ми маємо робити все, шоб припинити людські страждання, адже в конфлікті вже загинуло більше 10 тисяч осіб, мільйони були змушені покинути свої домівки. Це виклик не лише для України, це ризики для цілої Європи.

Як повідомляло QHA, після липневих візитів до України спецпредставник США Курт Волкер вчора в Мінську зустрівся з помічником президента Росії Владиславом Сурковим і обговорив питання розблокування Мінського процесу.

Завтра Курт Волкер приїде до Києва, де зустрінеться із українським керівництвом, зокрема, з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. Крім того, він візьме участь у святкуванні Дня Незалежності разом із міністром оборони США Джеймсом Меттісом, який завтра також приїде до Києва. Зважаючи на високий рівень американського представництва, деякі ЗМІ припускають, що буде оголошене рішення про надання Україні летальної зброї.

Литва послідовно та ефективно підтримує Україну увесь час, поки триває російсько-українська війна. Зокрема, Литва надає Україні боєприпаси, патрони зі старих радянських запасів, що є дуже актуально для України, зважаючи на втрату Луганського патронного заводу та те, що переважна більшість української армії озброєна зброєю радянських зразків. Крім того, у Литві проходять лікування поранені в АТО українські військові.

QHA