КИЇВ (QHA) -

Проведення Україною антитерористичної операції (АТО) дуже добре вкладається у вимоги України визнати РФ спонсором тероризму, заявив в ефірі "112 Україна" заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

— У сьогоднішнішньому суді в Гаазі Україна не просить визнати Росію країною-агресором. Це окрема конвенція. Для того, щоб подати позов за цією конвенцією, потрібна згода РФ. Вона її не дає. Ми пробували, — прокоментував Гримчак.

Також він зазначив, що для визнання того, що РФ фінансує тероризм, не потрібно її згода.

— Вони могли взагалі не з'явитися в суді, але рішення суду вони зобов'язані виконувати. І це одна з небагатьох конвенцій, це така ж, як у справах захисту від расової дискримінації, де не потрібна згода іншої сторони. І сьогодні проведення Україною АТО дуже класно укладається у вимоги України визнати РФ спонсором тероризму, — зазначив Гримчак.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою привернути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти в Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар і українців в окупованому Криму.

Важливо, що в позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA