КИЇВ (QHA) -

На першому у 2017 році засіданні Кабінету Міністрів України прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав, що головним пріоритетом реформ на 2017 рік стане підвищення середніх зарплат працюючих українців. Інформацію про це передає кореспондент QHA.

— Підвищення мінімальної зарплати з 1600 до 3200 грн це лише перший крок у встановленні справедливості стосовно громадян України, заявив Гройсман.

Він уточнив, що це стосується не тільки мінімальної заробітної плати, а і єдиного тарифного розряду, який служить основою для нарахування зарплат бюджетникам. Прем'єр стверджує, що вже з січня 2017 року на 20% збільшилися зарплати вчителів, на 10% — лікарів, і для кожного МНСника майже на 2000 грн. Він також розкритикував тих, хто ставить під сумнів доцільність підвищення мінімалки.

Колеги, совість є у вас? Як можна критикувати те, що дає можливість людям нарешті почати отримувати зарплату, яка наближається до необхідних розмірів? Наше завдання на 2017 рік у кожного міністра має бути головний пріоритет розвиток економіки та підвищення зарплат.

Крім цього, Гройсман пообіцяв проконтролювати, щоб кожен роботодавець виплачував гідну зарплату найманим працівникам.

Нічого, якщо власники бізнесу зароблять трохи менше грошей, а його працівники отримають більше. Я доручив вирішити це питання Розенку, він цим займається,  сказав він.

Також глава уряду сказав, що профільні Міністерства налагодять комунікаційні канали, щоб працівник повідомляв, на якому підприємстві зарплата не виплачується, знижується або ховається у конвертах.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у бюджеті України на 2017 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлюється у розмірі з 1 січня 2017 року — 1544 гривні, з 1 травня 1624 гривні, з 1 грудня 1700 гривень. При цьому мінімальна заробітна плата передбачається у місячному розмірі з 1 січня 3200 гривень, а в погодинному розмірі з 1 січня 19,34 гривні.

QHA