КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що Верховна Рада може ухвалити закон про Антикорупційний суд вже у травні. Про це він повідомив під час заходів у рамках тижня «Відкритого уряду».

— Я щиро розраховую на те, що на цих найближчих двох пленарних тижнях український парламент ухвалить остаточне рішення про створення незалежного Антикорупційного суду, — зазначив він.

Гройсман підкреслив, що створення Антикорупційного суду може вплинути на зростання економіки країни.

Окрім цього, прем'єр-міністр додав, що Верховна Рада планує скасувати електронні декларації для громадських активістів, які займаються антикорупційною діяльністю.

— Я хочу підкреслити, що з першого дня введення я був противником цього, я вважаю, що це неефективно і не потрібно ... Треба визнати, що таке впровадження, напевно, було помилковим або емоційним, і це просто потрібно виправити, і я сподіваюся на те, що парламенту вистачити зусиль для того, щоб це зробити, — зазначив він.

QHA повідомляло, що Антикорупційний суд може почати розглядати перші справи вже на початку 2019 року.

Раніше ВР прийняла за основу законопроект "Про Вищий антикорупційний суд". Відповідне рішення підтримало 282 народних депутата на пленарному засіданні парламенту.

Глава представництва місії Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман заявив, що законопроект про створення Антикорупційного суду, який запропонував президент України Петро Порошенко, не відповідає умовам програми МВФ. Він зазначив, що створення незалежного Антикорупційного суду — ключова вимога для наступного етапу перевірки, яка має визначити, чи отримає Україна черговий транш від МВФ.

Джерело: РБК-Україна

QHA