КИЇВ (QHA) -

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів, що йому та його уряду на сьогодні бракує повноважень для ефективного проведення реформ, і водночас, не вистачає контролю з боку громади за діяльністю влади.

Як передає кореспондент QHA, про це він сказав під час суспільно-політичного форуму Реанімаційного пакету реформ «Реформи під прицілом: діалог громадськості та уряду», відповідаючи на запитання присутніх.

За його словами, в Україні існує дуже зарегульоване законодавство, яке не стільки встановлює загальні рамки, скільки детально прописує кроки, які унеможливлюють більш динамічні дії виконавчої влади.

— Повноваження прем'єра і уряду набагато менші ніж ті завдання, які стоять перед виконавчою владою. Треба змінювати закон про Кабінет міністрів, і привести законодавство до чіткого розподілення сфер відповідальності та повноважень... Ми маємо від законодавства отримувати рамки, а виконавча влада має підзаконними актами прописувати механізми виконання рішень.

Володимир Гройсман також наголосив, що децентралізація є однією з найуспішніших реформ, однак громади мають бути більш відповідальними у контролі за діяльністю влади як центральної, так і місцевої. За його словами, за останні два роки обсяг грошових коштів, переданих до місцевих бюджетів зріс майже у 3,5 рази і такі суттєві кошти вимагають контролю на місцях за ефективністю їхнього використання. Саме такого контролю в уряді очікують від місцевих громад.

— Чого мені сьогодні не вистачає? Це контролю з боку громади за діяльністю влади і різних інструментів місцевого врядування. Треба підвищувати роль і вплив громад на ухвалення рішень у своїх громадах. У 2016 році ми передали до місцевих бюджетів 64 млрд грн. У 2017 році 231 млрд грн передали до місцевих бюджетів. Це значні кошти і треба підвищувати контроль за ефективністю їхнього використання.

Прем’єр-міністр також додав, що нинішня глобальна зневіра людей до політиків і влади зумовлена тим, що «всі обіцяють усе» під час передвиборчих перегонів, але після приходу до влади, зазвичай, забувають про глобальні обіцянки щасливого життя для народу і не вчиняють конкретних дій. При цьому він сказав, що його уряд вирізняється тим, що намагається формулювати свої обіцянки і бачення покращення життя народу в конкретних вимірах і завданнях.

Він також наголосив, що хоче аби українці поверталися в Україну і не їхали працювати за кордон, а створювали власну заможну державу. Він також повторив свій минулорічний прогноз зростання економіки цього року на 5 – 7% (хоча нещодавно у Світовому банку наголосили, що у разі непроведення оперативних реформ, ВВП України не лише не досягне прогнозованих СБ 3,5%, але й може сповільнитися до 2%, що нижче минулорічного показника — ред.).

Раніше Володимир Гройсман заявив, що має намір брати участь у наступних парламентських виборах, які відбудуться 2019 року.

QHA