КИЇВ (QHA) -

Державні субвенції на регіони є додатковим інструментом передвиборної агітації для нардепів і місцевих чиновників. Про це на прес-конференції заявили голова правління всеукраїнської організації громадського контролю «ОПОРА» Ольга Айвазовська та аналітик Андрій Савчук.

Ольга Айвазовська зазначила, що принцип виділення коштів для місцевих РДА вкрай непрозорий і є інструментом в руках нардепів та місцевих чиновників.

— На жаль, в нашій країні немає регламенту, який би змусив обґрунтувати необхідність виділення коштів місцевим РДА. По суті, це «додатковий фонд роботи з виборцями» для народних депутатів, — зазначила Айвазовська.

Савчук додав, що нардепи по мажоритарних округах і місцеві чиновники лобіюють виділення коштів на свій округ і використовують їх у своїй подальшій агітації, практично не витрачаючи грошей з власної кишені.

— Застаріле передвиборче законодавство і відсутність чіткого регламенту виділення субвенцій знижує здорову конкуренцію між чиновниками і запобігає потраплянню у держапарат «нових облич», — зазначив Андрій Савчук

Представники організації заявили, що й надалі стежитимуть за ходом так званої «попередньої передвиборчої кампанії» чиновників і аналізувати обіг коштів з державних субвенцій на регіони.

Нагадаємо, 29 квітня у 40 об'єднаних територіальних громадах відбулися вибори депутатів сільських, селищних і міських рад та сільських міських і селищних голів.

QHA