ТБІЛІСІ (QHA) -

У відповідь на визнання "незалежності" самопроголошених республік Абхазії та Південної Осетії, Грузія розпочала процедури щодо припинення дипломатичних відносин з Сирією, заявив заступник міністра закордонних справ Грузії Давид Дондуа.

Дипломат назвав рішення Дамаска результатом маніпулювання з боку Росії.

— Сирійський режим ухвалив незаконне рішення і в порушення принципів міжнародного права визнав незалежність Абхазії та Цхінвальського регіону (Південна Осетія). Цією дією режим Асада підтримав військову агресію Росії проти Грузії і триваючу протягом років етнічну чистку, — сказав заступник міністра.

Грузія розірвала дипломатичні відносини з Росією після того, як вона здійснила військову агресію проти грузинської держави у серпні 2008 року і організувала так звані "незалежні держави" Південної Осетії та Абхазії.

Як писало QHA, Сирія заявила про офіційне визнання і встановлення дипломатичних відносин з Південною Осетією та Абхазією.

У повідомленні МЗС Сирії кажуть, що на знак визнання взаємної підтримки Сирійська Арабська Республіка, Республіка Абхазія і Республіка Південна Осетія домовилися про визнання та встановлення дипломатичних відносин.

Джерело: Грузия Онлайн

QHA