КИЇВ (QHA) -

Населення старшого віку і національні меншини найбільш схильні до російської пропаганди у Центральній і Східній Європі. Про це йдеться в дослідженні "Індекс стійкості до російської дезінформації" Ради зовнішньої політики "Українська призма", передає кореспондент QHA.

За даними дослідження, національні меншини є легкою мішенню для Кремля в усіх країнах регіону, і йдеться не тільки про етнічних росіян, а й про українців, білорусів, молдаван, які проживають за межами своїх держав. Окрім того, в групі ризику — етнічні азербайджанці та вірмени в Грузії, талиші і лезгини в Азербайджані, а також гагаузи у Молдові.

— За відсутності системних заходів з пропагування мов національних меншин у деяких країнах Центральної та Східної Європи нацменшини взяли російську як проксі-мову і користуються переважно російськими ЗМІ, — йдеться в дослідженні.

Уразливість людей старшого віку обумовлена ​​тим, що вони частіше, ніж інші групи населення, ностальгують за радянським минулим, а також не є досвідченими користувачами сучасних пристроїв.

Нагадаємо, за даними опитування "Російська пропаганда і медіаграмотність", проведеного на замовлення інтернет-видання «Детектор медіа», 86% українців отримують інформацію про ситуацію у світі від українських телеканалів, 27% населення черпають інформацію з українських інтернет-сайтів, а 24% — з соціальних мереж. При цьому 60% українців довіряють інформації про збройний конфлікт на сході від українських телеканалів, 14% не сумніваються у достовірності інформації інтернет-сайтів і 13% довіряють соціальним мережам.

QHA